poniedziałek, 5 stycznia 2015

23 Finał WOŚP i Biżuteryjki - a w nich moja skromna osoba.

     Powiem tak... biżuteryjki znowu zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku podjęłam się koordynacji jednej z grup. Są to Maski Weneckie. Dlaczego maski? W burzy pomysłów, które powstawały poczułam, że nietypowy projekt łączący w sobie elementy różnych technik jest mojemu sercu najbliższy. Zresztą od lat wykonuję różne techniki rękodzieła, łącze je ze sobą i takie połączenie technik bedingowych z technikami paper mache bardzo mnie zaintrygowało. Pomyślałam.. czemu nie.. raz kozie śmierć, jak się znajdą chętne dziewczyny na coś nowego... No i z jednego pomysłu powstały aż 4 maski... No i się zaczęło... Największy nasz projekt i od niego zacznę przedstawianie, to Kleopatra. Inspiracją do jej powstania była dla mnie rola Kleopatry granej przez Elizabeth Taylor w filmie z 1963r. Jest to maska kolekcjonerska, przy której pracowało aż 13 biżuteryjek. A stworzenie dla niej kufra to też było nie lada wyzwanie. Maska po części wędrasiowa, bo masa pracy, jaką włożyłyśmy w nią nie pozwoliła jej na wędrówkę do każdej z dziewczyn, ze względu na bardzo ograniczony czas, w którym miałyśmy ją przygotować.
       Kolejną, którą bezpośrednio nadzorowałam i osobiście wykonywałam do niej elementy to Lady in White.Maska z koronki frywolitkowej i haftu beadingowego. Dlaczego Lady in White? - bo jak zaczynałyśmy rozmowy w radio leciała "Lady in Red" śpiewana przez Chrisa De Burdh i mnie tknęło.
Następnie urodziły się nam jeszcze 2 projekty... tajemnicza i drapieżna Femme Fatale oraz z thnieniem gotyku maska o wdzięcznej nazwie Czarny Łabędź Wykonując główną bazę maski do Kleopatry i przyszywając napływające do mnie dredy ze sznurów koralikowo-szydełkowych pod wodzą dziewczyny zarządzającej grupą, jak również bazę koronkową do Lady in White, nie było wiadomo, czy w ogóle damy radę zrobić tyle projektów. I tu pomocne okazały się koleżanki z grupy FB, które przejęły koordynację Femme Fatale i Czarnego Łabędzia. A jak to wyglądało i jak się działo.. tego Wam tu nie powiem o tym możecie o tym poczytać na naszym biżuteryjkowym blogu. 
MASKI WENECKIE dla WOŚP edycja 2015
Serdecznie zapraszam do lektury

Chcę jeszcze Wam powiedzieć, że nasze maski już wystartowały na aukcjach na allegro i jeśli macie ochotę na posiadanie tych małych dzieł sztuki z włożonym ogromem serca i pracy licytacje znajdziecie pod poniższymi linkami:
Licytacja Allegro - Kleopatra
Licytacja Allegro - Lady in White
Licytacja Allegro - Femme Fatale
Licytacja Allegro - Czarny Łabędź

Przyznam się jeszcze do popełnienia kilku krążków do innego projektu tegorocznej edycji WOŚP.
Jest to lampa "Magia Światła".
Poczytać o niej możecie tu:
Magia Światła

A aukcja odbywa się tu:
Licytacja Allegro - Magia Światła

A wszystkie projekty tegorocznej akcji biżuteryjek znajdziecie (w sumie ponad 70 mniejszych i większych dzieł z sercem) do poczytania tu:
Biżuteryjki dla WOŚP - nasze projekty 2015

Natomiast aukcje są tutaj:
AUKCJE BIŻUTERYJKI DLA WOŚPBrak komentarzy:

Prześlij komentarz